Персональные инструменты
   МЕНЮ

Ігри, що навчать Вашу дитину доброті

Материал из '''wikilic''' — проекта комьюнити педагогов г.Лисичанска.

Перейти к: навигация, поиск
0.00

Ігри, які навчать Вашу дитину доброті

Всі батьки мріють виховати свою дитину доброю і чуйною. Однак більше уваги приділяють іграм з розвитку інтелекту і пам'яті, вміння рахувати і розрізняти кольори. А чи є такі вправи, які навчать малюка доброті, допоможуть виховати в ньому бажання піклуватися про інших, вміння співпереживати? Звичайно, є, і в них можна грати з самого народження. Про такі добрі розваги і піде мова в цій статті.

Діти вчаться всьому, в тому числі і моральним якостям, на прикладі батьків. Оточивши дитину любов'ю і ніжністю з найперших хвилин її життя, ставши для неї найкращим зразком співпереживання і співчуття, Ви зробите перший впевнений крок на шляху до дитячої доброти.

Другий крок - це ласкаве слово. Часом саме воно допомагає створити в сім'ї здорову обстановку і взаємоповагу. Не слід скупитися на компліменти і компліменти для своїх домочадців, але пам'ятайте, що вони повинні бути щирими і відповідати ситуації.

Ну а третій крок - формування моральних якостей, в тому числі і доброти, в грі. Це цікаве заняття принесе безліч приємних миттєвостей вам і вашому малюкові. Починайте з самого його народження, і зовсім не важливо, як дитина поводиться, слухняна і ніжна вона, або примхлива і агресивна. У будь-якому випадку, приділяйте більше уваги вихованню у неї доброти і співчуття.

Kak-vospitat-rebenka-dobryim.jpg

1. Ігри для дітей до 1,5 років

«Поцілунки»

Надсилайте малюкові повітряні поцілунки. Нехай вони торкаються його ручок, животика, носика і щічок. Обмінюйтеся поцілунками, стоячи з ним перед дзеркалом. Обов'язково навчіть дитину наслідувати вашим діям і повертати знаки любові. Проводжайте старшу дитину в школу, а тата на роботу, посилаючи повітряні поцілунки разом з малюком.

"Де болить?"

Не забувайте, що доброта зцілює. Якщо малюк вдарився або впав, пожалійте його, подуйте на садно і скажіть: «Де болить? Все, більше не болить! »Коли ударитеся Ви, також попросіть дитину подути вам на хворе місце. Проявляйте співчуття і до іграшок, які діти часто кидають.

«Частування»

Пригощаючи малюка, наприклад, шматочком яблука, попросіть його поділитися і з вами. З'їжте ласощі і дуже емоційно подякуйте щедрості дитини, не шкодуючи ласкавих слів. Запросіть до трапези і улюблених іграшок, щоб ніхто не пішов скривдженим.

2. Ігри для дітей від півтора до трьох років

«Маленький помічник»

У цьому віці вже можна залучати дитину до домашніх клопотів. Невеликі і нескладні обов'язки порадують її і навчать приносити нехай маленьку, але користь. Пограйте в маминого помічника. Покажіть, як витирати пил серветкою, приберіть разом в дитячій, полийте кімнатні рослини. Адже користь - ще один прояв доброти.

«Святковий букет»

Збирайте під час прогулянок гарні букети. Це може бути осіннє листя і горобинова гілки, польові квіти або гілочки верби. Нехай дитина сама вирішить, кому він їх подарує - сусідській дівчинці, бабусі або старшій сестричці. Якщо ви йдете на день народження, купіть одну квітку для малюка, щоб той сам міг вручити імениннику дорогоцінний подарунок.

«Принеси, будь ласка»

Гра складається з прохань знайти і принести вам або братику якусь річ. Це може бути пульт від телевізора, який знадобився дідусеві. Або гаманець, який ви «забули» в своїй кімнаті. Кожен раз, коли малюк виконує ваше прохання, розгляньте те, що він приніс, і гаряче подякуйте за успішно виконане завдання.

3. Ігри для дітей від трьох до чотирьох років

«Намисто»

Зробіть з малюком для бабусі або улюбленої виховательки чудове намисто з макаронин, нанизаних на нитку. Під час творчого процесу повторюйте всі добрі слова, які дитина знає. Розкажіть, як правильно дарувати і отримувати подарунки.

«На допомогу пташкам»

Зробіть разом найпростішу годівницю (можна з паперового молочного пакета) і повісьте її на дереві неподалік від будинку. Не забувайте регулярно підсипати туди насіння, хлібні крихти і спостерігайте за птахами. Пояснюйте, чому міських птах потрібно підгодовувати, особливо в холодну пору року.

«Сумний зайка»

Знайдіть серед м'яких іграшок пухнастиків з сумним виразом мордочки. Прочитайте малюкові вірш А.Барто про нещасного покинутого зайчика. Вимовляйте за іграшку: «Мене чомусь ніхто не любить. І ніхто-ніхто зі мною не грає». Дитина обов'язково схопить і притисне її до себе.

4. Ігри для дітей від чотирьох до п'яти років

"Ляльковий театр"

Створіть в будинку справжній ляльковий театр, розігруючи разом з малюком найрізноманітніші добрі історії. Візьміть за основу російські народні казки, психотерапевтичні історії, які підходять під конкретну життєву ситуацію. Після представлення обговоріть добрих і злих персонажів. Уточніть, на кого дитина хотіла би бути схожою.

«Коробка добрих справ»

З щільного кольорового паперу або картону виріжте будь-які фігурки: сердечка, квіточки або кружечки. В кінці дня запропонуйте малюкові кинути в коробку стільки квіточок і сердечок, скільки добрих вчинків він зробив за сьогодні. Якщо він не може, постарайтеся знайти доброту в найменших хороших справах.

"Я герой"

У будь-яких розвиваючих зошитах можна виявити завдання з розвитку дрібної моторики: лабіринти і малювання парканчиків. Візьміть їх на озброєння. Наприклад, нехай малюк допоможе їжакові по заплутаній доріжці донести яблуко до будиночка або намалює паркан, щоб врятувати мишеняти від кішки. Поясніть, що і в житті потрібно надавати допомогу всім, хто її потребує.

«Назви ласкаво»

Попросіть свого Іванка або свою Лізоньку називати так само ласкаво і їх рідних, друзів і, звичайно, Вас. Як можна ласкаво назвати бабу Катю? Бабулечка Катруся. А як він ласкаво покличе свого дошкільного приятеля Сергія? Сергійко. Постарайтеся згадати всіх друзів дитини і змінити їх звичайні імена на зменшувально-пестливі. Запропонуйте називати зменшувально всі навколишні предмети: ліжечко, м'ячик, ведмежа і т. д.

5. Ігри для дітей від п'яти до семи років

«Дерево дружби»

У цю розвагу можна грати одному або в компанії однолітків. З щільного коричневої паперу виріжте дерево з гілками і розмістіть його на стіні. З різнокольорового паперу зробіть сердечка і на кожному напишіть імена друзів дитини. Нехай малюк з закритими очима вибирає серце і, прочитавши ім'я, скаже одну хорошу річ про цю людину. Потім помістіть паперове сердечко на одну з гілочок дерева, використовуючи, наприклад, пластилін.

"Найдобріший"

Грайте вдвох з дитиною або запросіть її друзів. Кидайте в руки м'яч і пропонуйте тому, хто його спіймає, назвати будь-яку людину і пояснити, в чому полягає її доброта. Ваш малюк може сказати: «Мій старший брат дуже добрий, бо вчить мене грати на гітарі».

"Що робити?"

Придумайте невелику історію про невеликий нещасний випадок. Наприклад: «Міша падає з велосипеда. Що ти будеш робити? »Якщо дитина пропонує свою допомогу, розпитайте, як саме він може допомогти цьому хлопчику. Якщо ж він говорить, що буде сміятися, запитаєте, що відчуває в цей момент Міша. А що б відчував сам малюк на його місці?

Бажаю усім Вам бути добрими і завжди відчувати доброту по відношенню до себе!!!

Матеріал підготувала Антохіна Н.В., психолог ДНЗ №5 "Усмішка"


Вам не разрешено оставлять комментарии.


  • Последнее изменение этой страницы: 12:03, 6 февраля 2017.
  • К этой странице обращались 330 раз.